Lõvilõug rippuv segu

Antirrhinum majus pendula

2,39

Ampli lõvilõug. Uudissort rippuva kasvukujuga lõvilõuast! Ilmastikukindel amplisse ja rõdukasti! Võrsete pikkus kuni 40cm. Erinevad värvid. Õitseb kaua ja rikkalikult. Puhasta regulaarselt vanadest õitest ja väeta õitsvatele suvelilledele mõeldud väetisega.

Pakis seemneid 0,01 grammi ehk umbes 70 seemet. Seemned on väga väikesed!

Katsekülv: 30 külvatud seemnest idanesid 25. Idanemine oli ebaühtlase kiirusega. Seemned külvasin tihendatud mullapinnale, külvid katsin kilega. Piserdasin külve igapäevaselt hommikul ja õhtul. Paari pärislehe faasis pikeerisin taimed 2-kaupa väikestesse pottidesse. Ühte 30cm läbimõõduga amplisse istutasin 4 potikest taimedega. – külvatud seemnetest sain 3 amplit.

Laos

- +

Kirjeldus

Antirrhinum majus pendula

Ampli lõvilõug! Seemned külva märtsi keskpaigast-aprilli keskpaigani tihendatud mullapinnale, mulda ära seemnetele puista, vaid suru nad kergelt vastu mulda ja kata külvinõu klaasi või kilega. Idanemistemperatuur 20…22*C. Idanemine kestab 10-14 päeva. Igapäevaselt on vaja külve õhutada, vajadusel pihustist piserdada. Lõvilõua tõusmed on tundlikud liigniiskuse suhtes, seega jälgi õhutuse olemasolu ja väldi liigniiskust. Liigse niiskuse tagajärjel võivad tõusmed haigestuda tõusmepõletikku ja hukkuda. Lõvilõug on küllaltki külmakindel taim. Karastatud taim võib taluda lühiajaliselt paari-kolme miinuskraadi. Eelistab päikeselist kasvukohta, kuid kasvab edukalt ka kerges varjus. Taime paremaks harunemiseks soovitatakse noortel taimedel tipud ära näpistada. Väeta nädal peale välja istutamist iga kahe nädala tagant õitsvatele suvelilledele mõeldud väetisega. Eemalda regulaarselt äraõitsenud õisi koos seemnekupardega – see parandab taime välimust, aga annab ka jõudu uute õisikute moodustamiseks. Õitseb hilissügiseni, esimesed kerged sügiskülmad ei tee lõvilõuale midagi.

 

Sulle võib meeldida ka…