Aedspinat “Matador”

Spinacia oleracea

1,29

Spinat on väga kasulik lehtköögivili, sisaldades suures koguses mineraalsooli, vitamiine  ja mikroelemente. Keskvalmiv sort (tõusmetest valmimiseni 40-50 päeva). Sobib nii kevadiseks kui ka sügiseseks kasvatamiseks. Moodustab kompaktse leheroseti. Suured lehed on lopsakad ja  kergelt lainelised. Tarvitamiseks värskelt, töödeldult ja sügavkülmutatult.

Pakis seemneid 3 grammi ehk umbes 210 seemet. Maheseeme.

Laos

- +
Tootekood: 04017 Kategooriad: , , Silt:

Kirjeldus

Spinacia oleracea

Kuulub maltsaliste sugukonda. Lühikese kasvuajaga külmakindel taim. Tõusmed taluvad kuni -5*C. Seemned idanevad aeglaselt ja ebaühtlaselt. Seemned külva varakevadel ja hilissuvel, kesksuvised ilmad on spinatile liiga soojad ja päev liiga pikk. Külvisügavus 2-3cm. Optimaalne kasvutemperatuur 15*C. Vajab toitaineterikast ja niisket mulda. Ridadevaheline kaugus 30cm, taimedevaheline kaugus reas 10cm. Aedspinat on kahekojaline taim, köögiviljana on väärtuslikumad emastaimed, need on leherikkamad ja hakkavad hiljem õitsema kui isastaimed.  Tärkamisest koristamiseni kulub 20-40 päeva.

Aedspinat on üks hinnatumaid lehtköögivilju. Sisaldab palju rauda, kaaliumi, kaltsiumi ja erinevaid vitamiine. Sisaldab ka palju oblikhapet, mistõttu ei soovitata korraga palju tarbida.