Suve- ja püsikmoonide kollektsioonpakk

Papaver

6,99

Tore uudis moonisõbrale!

Ühes kollektsioonpakis 6 erinevat sorti:

“Brilliant”Papaver orientale  Mitmeaastane moon on vähenõudlik, külmakindel ja igati kaunis lisand kiviktaimlas või lillepeenras. Taime kõrgus 60cm, õitseb suurte (kuni 15cm läbimõõduga), südamikust tumedate õitega mais-juunis. Soodsate tingimuste korral võib taim sügisel uuesti õitseda. Eelistab päikeselist kasvukohta ja viljakat, sügavalt haritud mulda. Ei talu liigniiskust. Kuna taimel on pikk sammasjuur, tuleb alaline kasvukoht leida juba noorele taimele – hilisemat ümberistutamist talub väga halvasti. Peale õitsemist lõika koheselt seemnekuprad koos õisikuvarrega maha – nii parandad põõsakese välimust ja säästad taime seemnete kasvatamisest. Väeta hooaja jooksul paar korda õitsvatele taimedele mõeldud väetisega. Kevadel võid kasvu ergutamiseks anda ka orgaanilisi väetisi. Suve jooksul kuivab maapealne osa peaaegu täielikult – taim ei ole välja läinud, vaid puhkab – sügisel kasvatab ta omale uue lehekodariku. Talvekatet ei vaja. Külva seemned märtsis-aprillis ettekasvatuseks külvikastidesse või mais otse kasvukohale. Kata seemned hästi õhukese (0,1cm) mullakihiga või jäta parem üldse katmata, suru seemned korralikult vastu mulda ja kata külvid klaasi või kilega. Seemned idanevad 20 päeva jooksul. Õitsema hakkavad taimed teisel kasvuaastal. Oranžikas-punased õied mustade aluslaikudega. Pakis 250 seemet.

“Danish Flag”Papaver  Dekoratiivne suvimagun. Väga põnev sort! Õied suured, erksat punast värvi, lõhestunud kroonlehtede servad, valgete aluslaikudega – meenutavad Taani lippu! Taime kõrgus kuni 65cm. Õitseb juulis- augustis. Pakis 300 seemet.

“Iceland Mixed”Papaver nudicaule  Väga õrn ja armas mitmeaastane moon! Õied valged, kollased, oranžid, roosad.  Õie läbimõõt umbes 5cm. Taime kõrgus kuni 40cm. Varakevadise külvi korral õitseb juba sama suve lõpus, kuid tuleb meeles pidada, et ei talu ümberistutamist. Seega pikeerida noored taimed eraldi pottidesse ja istutada kasvukohale mullapalli vigastamata. Pakis 750 seemet.

“Pacino”Papaver miyabeanum  Väga õrn ja armas mitmeaastane moon! Õitseb juulist oktoobrini. Õied särav-kollased.  Õie läbimõõt umbes 5cm. Taime kõrgus kuni 60cm. Pakis 100 seemet.

“Paeony Mixed”Papaver  Dekoratiivne, lihtsasti kasvatatav suvimagun.  Õied suured, punased, valged ja lillad ja sügavalt täidetud! Dekoratiivne on ka hõbe-roheline karvane lehestik. Sinakas-rohelised kuprad sobivad hästi lilleseadestesse! Taime kõrgus 60-90cm. Õitseb juunis-juulis. Seemned külva mais otse kasvukohale. Külvisügavus 3-4mm. Õitsemise pikendamiseks võid korduskülvi teha ka juuni kuus. Armastab päikeselist kasvukohta. Mulla suhtes ei ole nõudlik. Ei talu liigniiskust. Taimed harvenda, jättes taimedevaheliseks kauguseks 15-20cm. Väeta õitsvatele suvelilledele mõeldud väetistega, see parandab nii õite värvust, suurust kui ka õitsemise kestvust. Kui soovid kasvatada magunat vaid õiteilu pärast ja kupardest huvitatud pole, eemalda närbunud õied koos õievarrega. Ümberistutamist talub halvasti. Pakis 750 seemet.

“Shirley Double Mixed”Papaver rhoeas  Üheaastane moon, külva otse kasvukohale. Kõrgus 60cm. Siidised, soojades toonides pooltäidis- ja täidisõied. Pakis 750 seemet.

Kõik sordid pakendatud eraldi! Kokku 2900 seemet!

Laos

- +
Tootekood: 02056 Kategooriad: , Sildid: , , , ,

Kirjeldus

Papaver