Kõrvitsate kollektsioonpakk

Cucurbita pepo

Algne hind oli: 6,99€.Current price is: 3,99€.

Tore uudis kõrvitsasõbrale!

Ühes kollektsioonpakis 6 erinevat sorti:

Butternut F1 – Keskvarajane sort laiuvate väätidega. 1,5-2kg raskused viljad on helekollase koorega, pirnikujulised, viljaliha kollane aromaatne, pähklimaitseline, magus. Säilib 3-5 kuud. Nimetatakse ka keegelkõrvitsaks.

Turks Turban – Ilukõrvitsate segu! Ronitaim, kellele otsi soe ja tuulte eest kaitstud kasvukoht ronimiseks. Viljad korja enne külmade tulekut. Taime kõrgus kuni 2,5 meetrit.

Vegetable Spagetti – Spagetikõrvits on väga eriline – kuumtöötlemisel eraldub spagetikõrvitsa viljaliha spagetitaoliste ribadena. Varajane, haiguskindel sort. Viljad piklik-ovaalsed, valminult kollased. Keetes viljaliha laguneb ja meenutab spagette.

Sweet Dumpling – Väga dekoratiivne minikõrvits – valged, roheliste triipude-träpsudega viljade keskmine kaal on 200 grammi. Viljaliha oranž, magus. Sobib suurepäraselt täidetud kõrvitsate valmistamiseks. Üleküpsenud viljad saab ära kasutada dekoratiivelementidena seadetes.

Table Queen – Väga dekoratiivsed viljad kaaluvad keskmiselt 800-900 grammi. Viljaliha oranžikas-kollane ja magus, koor sügavalt ribiline ja tumeroheline. 85 päeva idanemisest. Sobib küpsetamiseks, hautamiseks, aurutamiseks, wokkimiseks. Säilib lühiajaliselt.

Jack O`Latern – Klassikaline kõrvits oranži viljalihaga, kaaluga 5-10kg. Halloweeni kõrvits.

Kõik sordid pakendatud eraldi! Kokku 36 seemet! Igat sorti on 6 seemet. Parim idanevus enne 12.2024.

Laos

- +

Kirjeldus

Cucurbita pepo


Kuulub kõrvitsaliste sugukonda. Kabatšokki võib kasvatada otsekülvist kasvukohale või siis taimed ette kasvatada. Kuna kabatšokk on soojust väga armastav taim, siis soovitan kindlasti taimed ette kasvatada. Seemned külva mai alguses 8-10cm läbimõõduga potti 2-3cm sügavusele (kui külvad avamaale, siis 3-4cm sügavusele). Idanemistemperatuur üle 20*C (avamaal peab muld 10cm sügavusel olema vähemalt 14*C). Tõusmed ilmuvad ca nädalaga. Kasvuaeg tõusmetest kuni kasvukohale istutamiseni 20-25 päeva. Avamaale võib istutada olenevalt ilmast mai lõpust- juuni alguseni, kui taimedel on arenenud 2-3 korralikku pärislehte. Istuta koos juurepalliga, sest kabatšokk, nagu ka teised kõrvitsalised, ei talu juurte vigastamist ümberistutamisel. Jälgi, et taimede istikuperioodil jääks temperatuur vahemikku 20…24*C. Kasvukohale istuta eelnevalt karastatud taimed ja kata need alguses kattelooriga (jahedate ilmade korral võid katteloori hoida peal kuni õitsemise alguseni). Istutamisel jäta ühele taimele ruumi vähemalt 75x75cm. Vali kabatšokile valgusküllane, päikesele avatud, tuulte eest kaitstud kasvukoht. Muld peab olema huumus- ja toitaineterikas, kergem, mitte happeline. Kõdusõnnikuga väetamine meeldib talle. Kabatšokk armastab ka niiskust, seepärast kasta kuival ajal regulaarselt, ära kasta külma kraani- või kaevuveega, vaid ikka leige, seisnud veega. Kasta taimi hommikutundidel, siis jõuavad nad päeva jooksul kuivada ja väheneb oht haigestuda mädanikesse ja jahukastesse. Parimad toiduks on noored, 7-12 päevased viljad. Noori vilju ei koorita. Vilju korjata regulaarselt, 2-5-päevaste vahedega, tippajal isegi ülepäeva. Sage viljade korjamine ergutab ka taime uusi vilju moodustama. Kui põõsal on liiga palju lehti, eemalda ettevaatlikult põõsa sisemusest mõned lehed. Viljub kuni külmadeni.