Kinkekomplekt tomatisõbrale – 15 pakki erinevaid tomatiseemneid ja kinkekott!

26,99

Kinkekomplekt koosneb 15 erinevast tomatisordi seemnepakist! Lisaks kinkekott! Lisaks kõigi sortide kirjeldused paberkandjal!

Kokku on valitud parimad kasvuhoone- ja avamaa tomatisordid, lisaks on põnevaid erivärvilisi sorte katsetamiseks!

Sordid on:

“Malle” – Kõrgekasvuline, väga saagikas hübriid. Aretatud Jõgeva Sordiaretuse Instituudis. Varajane, esimeste viljade valmimiseni tärkamisest 105-110 päeva. Vastupidav ruugehallitusele ja viljade lõhenemisele. Kobaras 5-6 vilja, vilja kaal umbes 100 grammi. Pakis 25 seemet.

“Oxheart Orange”/”Härjasüda oranž” – Kõrgekasvuline, keskvarajane sort, lihatomat. Vili suur, südamekujuline, oranž, kaal 200-600gr, väga  maitsev. Sobib kütteta kasvuhoonesse. Väga saagikas sort. Sobivad nii värskelt tarbimiseks kui ka hoidiste valmistamiseks. Pakis 20 seemet.

“Oxheart”/”Härjasüda” – Kõrgekasvuline, keskvalmiv sort, lihatomat. Vili suur, südamekujuline, roosakaspunane, kaal 200-600grammi, maitsev. Sobib kütteta kasvuhoonesse. Pakis umbes 25 seemet.

“Goldkrone” – Kõrgekasvuline, varajane,  kuldkollaste viljadega kirsstomat, varajane. Kobarates hulgaliselt väikeseid, 10-20grammiseid vilju. Haiguskindel ja väga maitsev. Sobib kasvatamiseks ka soojal kohal avamaal. Suurepärane sort purki panemiseks. Viljub hilissügiseni. Pakis vähemalt 50 seemet.

“Fuji Pink” – Suurepärase sisestruktuuriga ja  magusa maitsega kõrgekasvuline, mitmetele tomatihaigustele vastupidav, saagikas varajane hübriidsort. Viljad vaarik-punased, lapikümarad, kaaluga 180-220 grammi. Väga hea säilivuse- ja transpordikindlusega lihatomat. Võileivale, salatisse. Pakis 8 seemet.

“White Beauty” – Viljad kollakas-valged, suured, lihakad. Keskmine kaal 200 grammi. Kasvata kasvuhoones. Taim kõrgekasvuline. Pakis 20 seemet.

“Mato” – Varajane, saagikas madal sort. Kobar kompaktne, 6-8 viljaga. Vili erepunane, lameümmargune, keskmine kaal 100grammi. Vastupidav ruugehallitusele. Sobib kasvatada kiletunnelis, kilekasvuhoones ja avamaal. Vana hea sort, millele võib alati kindel olla. Pakis umbes 25 seemet.

Potitomat “Venus” – Madalakasvuline, väga saagikas potitomat. Ideaalne rõdukastidesse, aknalauale, kasv kompaktne. Vili väike, oranž, magus, vilja kaal umbes 30grammi. Pakis vähemalt 50 seemet.

Kirsstomatite segu “Rubinka”, “Perun” ja “Black Cherry” – Kõrgete kirsstomatisortide segu kasvuhoones kasvatamiseks. Punane “Rubinka” , kollane “Perun”  ja tumepruun “Black Cherry”. Pakis 360 seemet.

“Evergreen” – Rohelised viljad suured, lihakad, väheste seemnetega, võrratu maitsega, rohelised. Täisküpsuses on viljad kollakad  ja katsudes pehmed! Kaal kuni 500 grammi! Maitses on tunda magusust ja tsitruselist nüanssi. Suurepärane võileivale, salatitesse, suppidesse… ka röstimiseks ja burgeri vahele panemiseks. Sort on jõuline ja kõrgekasvuline, jäta talle ruumi kasvada. Kasvatamiseks kasvuhoones. Saagikas.  Pakis 10 seemet.

“Must Prints” / “Black Prince”– Tuntud ja tunnustatud Siberi sort. Kasvab ja viljub hästi ka jahedamal suvel. Vili ümar, tumepruun rohekate õlgadega, väga hea, rikkaliku maitsega. Sort on kõrgekasvuline ja mõeldud kasvatamiseks kasvuhoones. Pärandsort. Kaal 130-150 grammi. Pakis seemneid 0,2 grammi ehk umbes 50 seemet.

Potitomat “Vilma” – Viljad 30grammi, punased. Taim väga hea saagikusega, hea haiguskindlusega, viljad lõhenemiskindlad. Sobib kasvatamiseks kõikvõimalikes anumates, toas aknalaual, rõdukastis, lodzal, terrassil jne. Pakis umbes 100 seemet.

“Black Ball” – Hea haiguskindlusega kobartomati sort. Taim kõrgekasvuline, keskhiline, viljade kaal kuni 60 grammi, viljad kobaras. Toorelt roheline, seejärel peaaegu must, sisu punane, valminult värvub vili ka väljastpoolt tumepunaseks. Lase viljadel korralikult küpseda – kui viljad muutuvad taas punaseks, vaid siis on need väga maitsvad! Pakis seemneid 0,2 grammi ehk umbes 50 seemet.

“Ananass” – Suurepärane oranži viljalihaga võileivatomat! Keskhiline, kõrgekasvuline (2m) taim kasvatab 200-500 grammiseid magusaid, tihedaid, väheste seemnetega vilju. Kasvuhoones kasvatamiseks. Suurepärane lihatomat ka salatitesse. Pakis seemneid 0,2 grammi ehk umbes 45 seemet.

“Betalux” – Väga varajane madalakasvuline tomat avamaale ja kasvuhoonesse. Tugeva lühikese varrega. Kartulilehe sarnased lehed. Ümarlapikud, sügavpunased lihakad tomatid kaaluga 70-80 grammi. Väga maitsvad viljad. Pakis seemneid 0,2 grammi ehk umbes 50 seemet.

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt tomatisõbrale üle anda!

Kõik seemnepakid ei mahtunud pildile!

 

Ainult 1 laos

- +

Kirjeldus

Lycopersicon esculentum

Tomateid liigitatakse kasvukõrguse järgi kolme rühma:

1. Determinantsed ehk madalad tomatid. Nende kõrgus on olenevalt sordist 30-100cm. Peavars lõpetab ise kasvu ja edasi kasvavad külgvõrsed. Tavaliselt ei vaja külgvõrsete eemaldamist. Need sordid on ennekõike mõeldud konteinerites, avamaal ja madalates kasvuhoonetes ja kiletunnelites kasvatamiseks. Kõikvõimalikel poti- ja amplitomatitel jäetakse samuti külgvõrsed alles.

2. Pooldeterminantsed ehk poolkõrged tomatid. Nende taimede kasvukõrgus on kuni 150cm. Taimele jäetakse kaks haru, ülejäänud külgvõrsed eemaldatakse. Taim lõpetab ise kasvu kui on saavutanud sordile iseloomuliku kõrguse.

3. Indeterminantsed ehk kõrgekasvulised tomatid. Nende taimede kasvukõrgus võib ulatuda 3 ja enamagi meetrini. Taimel lastakse kasvada kuni ruumi on, arvestusega, et hiljemalt augusti keskpaigas lõpetatakse harude või haru (oleneb, kas kasvatatakse ühe- või kaheharuliselt) kasv äranäpistamise teel. Kõik külgvõrsed tuleb regulaarselt eemaldada.

Tomati seemned külva märtsis – kui sul on lisavalguse andmise võimalus taimelambiga ja sa istutad taimed köetavasse kasvuhoonesse külva seemned märtsi alguses. Kui aga kasvatad taimi loomulikus valguses ja istutad taimed mai lõpus külmkasvuhoonesse, külva seemned märtsi lõpus. Aknalauale, rõdule ja lodžale kolivate tomatite seemned võid külvata juba veebruari lõpust – märtsi algusest. On selline reegel – külvist istutuseni kulub ligikaudu 60 päeva. Arvesta sellega tomatiseemneid külvates. Seemned kata umbes 1cm paksuse mullakihiga. Külvid hoitakse temperatuuril 20…25*C. Tõusmed ilmuvad üldjuhul 5-7 päevaga. Peale tärkamist alandatakse temperatuuri päeval 20…22*-ni, öösel peaks temperatuur olema 18…20*C. Kui taimel on esimesed paar pärislehte, istutatakse taimed ringi – kuni idulehtedeni mulda, sest mulla sisse sattunud varreosale tekivad samuti juured ning taim muutub tugevamaks. Nädal peale istutamist väeta tomatile mõeldud kompleksväetisega, doseerimist vaata pakendilt. Kui taimed on kasvanud nii suureks, et lehed puutuvad üksteisega kokku, on aeg nad veelkord ümber istutada – seekord eraldi pottidesse – ja jälle kuni esimeste lehtedeni mulda. Enne avamaale või kasvuhoonesse istutamist on vaja taimi karastada, selleks viiakse nad päeva teises pooles paariks tunniks õue, sooja ja tuulte eest kaitstud kohta, hajusasse valgusesse. Enne õhtust jahenemist tuuakse taimed siseruumidesse tagasi. Karastamine kestab 5-7 päeva, järg-järgult aega pikendades. Avamaale ja kasvuhoonesse istutatakse tomatitaimed siis, kui mullatemperatuur on vähemalt 15*C ja ööpäevane õhutemperatuur vähemalt 10*C. Kasvukohale istutatud taimed on soovitatav katta kattelooriga, seal all on ühtlasem temperatuur – päeval pole nii palav ja öösel nii jahe, ning taimedel on kergem uute tingimustega kohaneda. Kõrgetele taimedele tuleb arvestada kasvuruumi 60x60cm. Liiga tiheda istutuse korral halvenevad valgusolud ja taimed ei saa piisavalt õhku, tagajärjeks on madal saagikus ja erinevad haigused.  Kõrged sordid tuleb kujundada ühe- või kaheharulisteks. Taimed tuleb toestada ja kasvades üles siduda. Pidevalt tuleb eemaldada külgvõrseid, mis kurnavad asjatult taime ja vähendavad oluliselt saaki. Õitsvaid taimi soovitatakse päikesepaistelistel hommikutel kergelt raputada – see aitab õitel viljastuda. Kastetakse soovitavalt hommikupoolikuti ja mitte külma voolikuveega, vaid seisnud leige veega, siis jõuab õhuniiskus õhtuks langeda. Kui kõige alumine kobar hakkab värvuma, hakatakse eemaldama alumisi lehti, maksimaalselt kaks lehte korraga.  Vastavalt taimede visuaalsele välimusele teostatakse ka tomativäetistega väetamist. Augusti alguses- keskpaigas lõigatakse taimede tipud maha, et ka viimased viljad jõuaksid moodustuda. Rohelised viljad tuleb enne külmi ära korjata ja tuua siseruumidesse järelvalmima.

Sulle võib meeldida ka…