Kinkekomplekt salatisõbrale -12 pakki erinevate salatitaimede seemneid ja kinkekott!

19,99

Kinkekomplekt koosneb 12 erinevast salatitaime seemnepakist! Lisaks kinkekott!

Komplekt sisaldab järgmiste salatitaimede seemneid:

Salat “Frillice” – Väga varajane eriline salativorm – jääsalati ja lehtsalati vahepealne Grand Rapid tüüpi – hästi krõmpsuvad ja servadest tugevalt lõhestunud lehed. Sobib kasvatamiseks kevadest sügiseni. Haigustekindel. Ei moodusta pead. Peale saagi korjamist jätkab lehtede kasvatamist kui ei vigastata keskmist kasvupunga. Lehed meeldiva maitsega, ei muutu kibedaks. Pakis 10 granuleeritud seemet.

Spargelsalat “Purpurat” –  Spargelsalat on peamiselt Hiinas tuntud köögivili, mille vart kasutatakse nii toorelt kui kuumtöödeldult, lehti aga enamasti kuumtöödeldult. Varsi korjatakse enne õisikute avanemist ja kasutatakse nagu sparglit, noori lehti võib lisada salatitesse. 30-60cm pikkusi varsi võib ka hautada ja soolata. Õievarred sobivad külmutamiseks. Ühesõnaga üks põnev salatitaim! Parim kasvatamiseks kevadel ja sügisel (suvel putkub ja läheb õitsema). Pakis seemneid 0,5 grammi.

Salatite segu – Suurepärane segu salatisõbrale! Sisaldab erinevat värvi, kuju, suuruse ja tekstuuriga salatisorte. Pakis umbes 800 seemet.

Misuuna ehk jaapani lehtnaeris (mizuna) punane –  Väga populaarne jaapani lehtköögivili, mis meil on veel üsna uudne. Parimad on tarvitamiseks noored lehed, nendest valmistatakse salateid koos teiste salatkultuuridega.Sobib ka hautada, lisada suppidesse, vokiroogadesse, omlettidesse. Dekoratiivne lillade, pitsiliste lehtedega salatitaim sobib ka dekoratiivsesse köögiviljaaeda ja miks mitte ka lillepeenrasse! Pakis seemneid 2 grammi.

Rooma salat “Little Gem” või rooma salat “Paris White”– Lihtsalt kasvatatav kiirekasvuline salat. Caesari salati põhikomponent.  Moodustab helerohelise, tiheda, väikese pikliku pea, lehed on lihakad. Kompaktne pea, lehed ei lamandu. Kasutatakse nagu hiina kapsast ja jääsalatit. Nimetatakse ka kos-salatiks.  Pakis seemneid 0,5 grammi ehk umbes 400 seemet.

Põldkännak (lambasalat) “Gala” – Lambasalat. Väga dekoratiivne üheaastane maitse- ja salatitaim. Moodustab kaunid leherosetid. Külmakindel kuni -15*C. Võib teha korduskülve. Varajane, jahukastekindel, kolletumiskindel sort. Külvist saagini 50-60 päeva. Üksikuid lehti saab korjama hakata aga tunduvalt varem. Ovaalsed rohelised lehed on mahlased ja pähklimaitselised, sisaldavad palju vitamiine, mineraalaineid ja eeterlikke õlisid. Õitsema hakanud taimed ei kõlba enam süüa. Pakis umbes 700 seemet.

Lehtsinep ehk india sinep “Ruby Streaks” – Teiste nimedega veel: sarepta kapsasrohi, sarepta sinep, pruun sinep. Pikantne salatitaim! Lihtsalt kasvatatav salatitaim. Sobib kasvatamiseks ka rõdul ja aknalaual. Populaarne salatitaim Aasia köögis. Külva 3-nädalaste vahedega. Pakis 350 seemet.

Kähar friseesalat segu – Salatsiguri lehtvorm. Mitme erineva nimetusega dekoratiivne pitsiline salatitaim sobib nii avamaale kui ka kasvuhoonesse külvamiseks. Külva otse kasvukohale maist juuni lõpuni. Erinevate sortide segu. Endiivia, salatsigur. Pakis seemneid 0,3 grammi.

Ürt-allikkress –  Mitmeaastane maitse- ja ravimtaim kõrgusega 50cm. Noori taimeosi kasutatakse enne taime õitsemist salatites, suppides, kastmetes, köögivilja- ja kalatoitudes. Salatkressist mahedama maitsega. Pakis semneid 0,1 grammi.

Salat (aasia segu) “Oriental” – Segu erinevatest aasia köögis kasutatavatest salatisortidest. Kerge, pikantne, värskendav, õrn ja krõmpsuv salat. Värske salati valmistamiseks korjatakse noori lehti. Pakis seemneid 2 grammi.

– Salat “Australishe Gele” – Üks populaarsemaid varajasi lehtsalateid, saak 35-45 päeva peale külvi. Lehed säbrulised, helerohelised, krõmpsuvad. Ärakorjatud lehtede asemele kasvavad uued. Pakis umbes 1600 seemet.

Põld-võõrkapsas ehk rukola – Üheaastane lehtköögivili. Taime kõrgus 25-50cm. Saak alates külvist 50 päevaga. Lihtsalt ja kiiresti kasvatatav salatitaim nii avamaal kui ka anumates kasvatamiseks. Peale korjet taastub taim kiiresti. Pikantse, veidi pähkli maitsega. Salatitesse, liha-, kala-, muna- ja juustutoitudesse. Pakis umbes 800 seemet.

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt salatisõbrale üle anda!

Ainult 1 laos

- +

Sulle võib meeldida ka…