Kinkekomplekt maitsetaimesõbrale – 13 pakki põnevate maitsetaimede seemneid ja kinkekott!

23,99

Kinkekomplekt koosneb 13 erinevast ja põnevast maitsetaime seemnepakist! Lisaks kinkekott! Lisaks kõigi taimede lühikirjeldused paberkandjal! Komplektina ostes soodsam!

Komplekt sisaldab järgmisi maitsetaimi:

Mets-kassinaeris – Püstise kasvuga, kuni 120cm kõrgune lihtsastikasvatatav püsik. Eelistab kasvuks päikesepaistelist kuni poolvarjulist kasvukohta, keskmise viljakusega, vett hästi läbilaskvat pinnast. Siidiste õite värvus roosa, sooned tumedad. Õied sisaldavad looduslikku värvainet. Õitseb juulist  oktoobrini. Äraõitsenud õisikuvarred eemalda regulaarselt. See muudab taime dekoratiivsemaks ja annab jõudu uute õisikuvarte tekkeks. Väeta õitsvatele taimedele mõeldud väetisega paar korda hooaja jooksul. Külva seemned aprilli alguses 1-1,5mm sügavusele. Temperatuuril 20…25*C ilmuvad tõusmed 3 nädala jooksul. Võid teha otsekülvi mais. Sel juhul hakkab õitsema teisest kasvuaastast. Pakis umbes 25 seemet.

Sidrunmeliss – Suurepärane maitse- ja ravimtaim. Taime kõrgus 30-80cm, varred püstised, tugevasti harunenud. Melissi lehed ja õied sisaldavad eeterlikke õlisid. Lehed eritavad meeldivat sidrunilõhna, eriti kui neid purustada.Õitsemise aja meeldiv lõhn kaob, seepärast tuleb lehti koguda enne õitsemist. Meliss sobib kõigi nende toitudega, millega sidrungi. Melissi tee on väga maitsev, mõjub rahustavalt ja seda soovitatakse juua stressi ja unehäirete korral. Pakis umbes 70 seemet.

Nõmm-liivatee – Madal igihaljas pinnakattetaim. Taime kõrgus kuni 20cm. Õied roosakas-violetsed, lehed rohelised. Õitseb juunist augustini. Armastab kuivemat, liivasemat, vett hästi läbilaskvat pinnast ja päikeselist kasvukohta. Võrratu lisand kiviktaimlasse.  Kasutatakse ka maitse- ja ravimtaimena. Maheda maitsega tee-ürt. Pakis umbes 300 seemet.

Punane hiidiisop – Püsik. Väga dekoratiivne maitse- ja ravimtaim.  Taime kõrgus kuni 80cm. Õitseb suve teisel poolel väga pikalt pikkade, roosakas-lillade, magusalt lõhnavate õieküünaldega. Pikad küünalõisikud meelitavad ligi mesilasi ja liblikaid. Moodustab suured põõsakesed. Kasvab päikses või kergelt poolvarjulises kasvukohas. Muld olgu niiske, kuid hästi vett läbilaskev. Vajab talveks kerget katet. Võid kasvatada ka üheaastase taimena. Kutsutakse ka aniisi-iisopiks või sidruni-iisopiks. Lehti kasutatakse tee valmistamiseks, samuti maitsestatakse nendega kalaroogasid, kastmeid ja salateid. Pakis umbes 250 seemet.

Naistenõges “Lemon Catnip” (harilik naistenõges, kassimünt) – Kuni 50cm kõrgune dekoratiivne püsik. Õitseb lillade õitega juuli algusest septembrini. Tuntud maitse- ja ravimtaim. Noored taimed on melissi sarnased. Enne õitsemist eritavad roosilõhna, hiljem sidruni ja mündi lõhna. Tuntud ka kassimündina. Eelistab päikeselist kasvukohta ja niiskemat, viljakamat mulda. Pakis umbes 400 seemet.

Rosmariin – Maitse- ja ravimtaim. Igihaljas poolpõõsas. Kasvab kuni 1m kõrguseks. Talvitumine potiga külmavabas ruumis. Värskeid ja kuivatatud lehti kasutatakse liha-, tomati-, seene-, riisi- ja munaroogadele. Imeilusate helesiniste väikeste õitega. Eelistab kasvuks päikeselist kasvukohta ja lubjarikast kergemat pinnast. Külva seemned varakevadel ja kata vaid imeõhukese mullakihiga. Hoia külvid temperatuuril 20*C ja niisuta vajadusel. Seemned idanevad kuu aja jooksul. Kasvata dekoratiivses köögiviljaaias, rõdul, terrassi- või dekoratiivpottides. Väldi ülekastmist. Enne sügisesi öökülmasid too tuppa, leides talle võimalikult valge ja jahe aknalaud. Pakis umbes 25 seemet.

Moldaavia tondipea (türgi meliss) – Üheaastane dekoratiivne vürtsi- ja ravimtaim. Meeldiva sidruni lõhnaga suurepärane meetaim. Kõrgus kuni 1m. Taim on valgust ja niiskust armastav. Nii lehti, kui ka õisi kasutatakse värskelt ja kuivatatuna maitsetaimena salatites, suppides ja tees ning köögiviljade konserveerimisel. ­Pakis umbes 250 seemet.

Sidrunmonarda “Purple”– Kasulik maitse- ja ravimtaim. Õisikud varrel rinnetena, originaalne lillepeenras ja samas maitsev teetaim. Kutsutakse ka sidrunmündiks, inglise keeles lemon mint. Pakis umbes 500 seemet.

Muskaatsalvei -Dekoratiivne kaheaastane maitse-ja ravimtaim. Esimesel kasvuaastal kasvatab leheroseti ja teisel kasvuaastal õitseb. Taime kõrgus soodsates tingimustes kuni 130cm. Kaunid heleroosakas-lillad õied puhkevad juulis. Õitseb pikaajaliselt meeldiva muskaat-lõhnaga. Sobib salatite ja kondiitritoodete, alkohoolsete jookide maitsestamiseks. Seemnetel pikk idanemisaeg, varu kannatust ja hoia külvid ühtlaselt niisked. Talvekate soovitatav. Pakis umbes 125 seemet.

Kollektsioon “Liblikate ja mesilaste lemmikürdid – pune, aed-piparrohi ja kurgirohi”.  Antud taimed meelitavad aeda liblikaid, mesilasi ja teisi tolmeldavaid putukaid ning on tuntud maitse-, ravim- ja teetaimed. Pakis seemneid 2 grammi.

Basiilikute segu – erineva värvi, lõhna, maitse ja lehekujuga sortide segu. Pakis umbes 350 seemet.

Suhkruleht ehk steevia (Stevia) – Suhkrust kuni 20 korda magusam! Mitmeaastane taim (meil ei talvitu, tuleb koos potiga tuua siseruumidesse talvituma (jahedale aknalauale), kõrgusega 60-80cm, haruneb  ja kasvab väikeseks põõsaks. Lehti, varsi võib panna teesse, kohvisse, kompotti, küpsetistesse – kõikidesse toiduainetesse mida on vaja magustada. Ei sisalda  kaloreid. Pakis umbes 10 seemet.

Mojito münt – Mahedamaitseline püsik. Õied helevioletsed, taime kõrgus kuni 0,6m. Eelistab kerget varjulist kasvukohta ja niiskemat pinnast. Tuntakse ka nimetustega rohemünt, spearmünt. Tuntud Mojito kokteili põhikomponent. Pakis 1250 seemet.

Kokku umbes 3650 seemet.

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt maitsetaimesõbrale üle anda!

Ainult 1 laos

- +

Sulle võib meeldida ka…