Kinkekomplekt maitsetaimesõbrale – 13 pakki põnevate maitsetaimede seemneid ja kinkekott!

23,99

Kinkekomplekt koosneb 13 erinevast ja põnevast maitsetaime seemnepakist! Lisaks kinkekott!

Komplekt sisaldab järgmisi maitsetaimi:

Kappar (torkav kappar) – Suvik-potitaim, oma kodumaal püsik. Pinnakattetaim, talub pügamist. Ravim-, maitse- ja meetaim. Õitseb sama aasta võrsetel. Lummavad õied!  Noori õiepungi kasutatakse toitude valmistamisel, neid saab säilitada õis, soolatuna ja marineerituna. Noori õiepungi korjatakse kui nad on maisitera suurused. Ei talu liigniiskust. Pakis 50 seemet.

Sidrunmeliss – Suurepärane maitse- ja ravimtaim. Taime kõrgus 30-80cm, varred püstised, tugevasti harunenud. Melissi lehed ja õied sisaldavad eeterlikke õlisid. Lehed eritavad meeldivat sidrunilõhna, eriti kui neid purustada.Õitsemise aja meeldiv lõhn kaob, seepärast tuleb lehti koguda enne õitsemist. Meliss sobib kõigi nende toitudega, millega sidrungi. Melissi tee on väga maitsev, mõjub rahustavalt ja seda soovitatakse juua stressi ja unehäirete korral. Pakis seemneid 1 gramm.

Aed-koriander “Confetti” – Üheaastane maitsetaim. Taime kõrgus 50cm. Seemneid ja lehti kasutatakse leiva, hautiste, suppide, salatite, liha, kala ja idamaiste roogade maitsestamisel. Seemned on vürtsika lõhna ja maitsega. Tuntud ka nimetusega kinza. Pakis umbes 500 seemet.

Õunmünt – Õunmünt oma ümarate, sametiselt pehmete lehtedega sobib ka lillepeenrasse. Taime kõrgus kuni 40cm. Suve teisel poolel kattub põõsake heleroosade õitega. Lehtede puudutamisel levib kerget õunaaroomi. Armastab päikest ja hea niiskusega mulda. Vajab kerget talvekatet. Pakis seemneid 0,1 grammi.

Naistenõges “Lemon Catnip” (harilik naistenõges, kassimünt) – Kuni 50cm kõrgune dekoratiivne püsik. Õitseb lillade õitega juuli algusest septembrini. Tuntud maitse- ja ravimtaim. Noored taimed on melissi sarnased. Enne õitsemist eritavad roosilõhna, hiljem sidruni ja mündi lõhna. Tuntud ka kassimündina. Eelistab päikeselist kasvukohta ja niiskemat, viljakamat mulda. Pakis seemneid 0,3 grammi.

Aniisi hiidiisop “Blue & White mixed” – Püsik. Väga dekoratiivne maitse- ja ravimtaim, nõrga aniisi lõhnaga. Lillakate ja valgete õite segu. Taime kõrgus 60cm. Õitseb suve teisel poolel väga pikalt. Pikad küünalõisikud meelitavad ligi mesilasi ja liblikaid. Pakis 200 seemet.

Moldaavia tondipea (türgi meliss) – Üheaastane dekoratiivne vürtsi- ja ravimtaim. Meeldiva sidruni lõhnaga suurepärane meetaim. Kõrgus kuni 1m. Taim on valgust ja niiskust armastav. Nii lehti, kui ka õisi kasutatakse värskelt ja kuivatatuna maitsetaimena salatites, suppides ja tees ning köögiviljade konserveerimisel. ­Pakis seemneid 0,5 grammi.

Sidrunmonarda “Purple”– Kasulik maitse- ja ravimtaim. Õisikud varrel rinnetena, originaalne lillepeenras ja samas maitsev teetaim. Kutsutakse ka sidrunmündiks, inglise keeles lemon mint. Pakis umbes 500 seemet.

Aed-harakputk “Simple”– Dekoratiivne, pitsiliste lehtedega, 1-aastane külmakindel ja vähenõudlik maitse- ja ravimtaim. Aniisilõhnaline. Taime kõrgus 30-70cm. Külva seemned otse kasvukohale, võid kasvatada ka potis. Taimel on organismi puhastav toime. Pakis seemneid 1 gramm.

Kollektsioon “Liblikate ja mesilaste lemmikürdid – pune, aed-piparrohi ja kurgirohi”.  Antud taimed meelitavad aeda liblikaid, mesilasi ja teisi tolmeldavaid putukaid ning on tuntud maitse-, ravim- ja teetaimed. Pakis seemneid 2 grammi.

Basiilikute segu – erineva värvi, lõhna, maitse ja lehekujuga sortide segu. Pakis seemneid 0,5 grammi.

Suhkruleht ehk steevia (Stevia) – Suhkrust kuni 20 korda magusam! Mitmeaastane taim (meil ei talvitu, tuleb koos potiga tuua siseruumidesse talvituma (jahedale aknalauale), kõrgusega 60-80cm, haruneb  ja kasvab väikeseks põõsaks. Lehti, varsi võib panna teesse, kohvisse, kompotti, küpsetistesse – kõikidesse toiduainetesse mida on vaja magustada. Ei sisalda  kaloreid. Pakis umbes 10 seemet.

Mojito münt – Mahedamaitseline püsik. Õied helevioletsed, taime kõrgus kuni 0,6m. Eelistab kerget varjulist kasvukohta ja niiskemat pinnast. Tuntakse ka nimetustega rohemünt, spearmünt. Tuntud Mojito kokteili põhikomponent. Pakis 1250 seemet.

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt maitsetaimesõbrale üle anda!

Ainult 1 laos

- +

Sulle võib meeldida ka…