Kinkekomplekt kõrrelisesõbrale – 13 pakki erinevate kõrreliste seemneid ja kinkekott!

25,99

Kinkekomplekt koosneb 13 erinevast kõrrelise seemnepakist! Lisaks kinkekott! Lisaks kõigi sortide kirjeldused ja külviõpetused paberkandjal! Komplektis on nii suviseid kui ka püsik-kõrrelisi.

Kõrrelised on:

– Lakkoder – Dekoratiivne kõrreline. Imeilus peenras, erinevates aia-anumates, kasutatakse ka lõikeks värskelt ja kuivatatult. Sobib ka kiviktaimlasse. Taime kõrgus 50-60cm. Kasvatab tiheda puhmiku. Juulis-augustis moodustuvad siidjad, pikkade ohetega õisikud, mis heljuvad tuule käes väga pilkupüüdvalt. Päikese käes omandavad õisikud hõbedase läike. Soodsa, pehme talve korral võib ka ellu jääda. Võib teha ka isekülvi. Proovi talvitada koos potiga külmavabas ruumis (keldris). Külva mais kasvukohale või aprillis ettekasvatuseks külvikasti. Pakis umbes 400 seemet.

– Villane hiidhirss – Hiidhirss on meie kliimas üheaastane kõrreline, hallikasvalgete, tihedate, kergelt kaardus õisikutega. 40-60cm kõrgune. Suurepärane lisand kiviktaimlasse, lillepeenrasse, erinevatesse aiaanumatesse. Eelistab päikeselist sooja kasvukohta. Külva veebruaris- märtsis, alalisele kohale istuta mai lõpus. Õitseb juuli lõpust oktoobrini. Kuivkimpudesse ja lilleseadetesse. Väljakaevatud mätast võid proovida talvitada kerge plussiga (1…3*C) ruumis. Pakis 20 seemet.

– Hiina siidpööris – Kõrgekasvuline puhmikuline kõrreline. Taime kõrgus kuni 200cm. Õisikud väga dekoratiivsed hõbedastes toonides. Enne talve varsi mitte maha lõigata, sest varreõõnsustesse sattunud vesi muudab taimed talveõrnaks. Tagasilõikus viiakse läbi kevadel enne taime kasvama hakkamist. Vajalik soe, kuiv talvekate. Armastab päikest ja sooja kasvukohta ja viljakat mulda. Pakis umbes 50 seemet. 

– Violetne hirss – Väga pilkupüüdva välimusega üheaastane kõrreline, tume-violetsete  tihedate õisikute ja tumeroheliste violetsete servadega lehtedega. Kõrgus kuni 120cm.  Eelistab päikeselist ja sooja kasvukohta. Harunenud taim ei vaja toestamist. Õitseb augustis-septembris. Suured õisikud on suurepärane materjal kuivkimpudesse ja lilleseadetesse. Külva seemned aprillis 3-kaupa pottidesse või mais otse kasvukohale 3 seemne kaupa. Seemned idanevad 10 päeva jooksul. Istuta mais kasvukohale 30cm vahedega. Dekoratiivhirss. Pakis umbes 120 seemet.

– Jõhv-stepirohi “Pony Tails” – Äärmiselt dekoratiivne, kuni 50cm kõrgune kõrreline oma siidjate varte ja pehmete udusuliste õisikutega. Armastab päikest, kerget, viljakat, liivast, vett hästi läbilaskvat lubjarikast pinnast. Ei talu liigniiskust ega seisvat vett. Talveks lõika 10cm peale ja kata kuiva talvekattega, siiski on ületalve hoidmine suhteliselt ebatõenäoline. Ei talu talvist niiskust, hukkub. Võid proovida talvitumist külmavabas ruumis (keldris). Õisikud sobivad suurepäraselt ka kuivkimpudesse. Pilkupüüdev lisand kiviktaimlas. Külva seemned märtsis 0,3-0,5cm sügavusele. Idaneb temperatuuril 20*C kolme nädala jooksul. Pakis umbes 350 seemet.

– Jänesesaba – Väga dekoratiivne 1-aastane kõrreline kõrgusega kuni 60cm. Kasvata kiviktaimlas või erinevates aia-anumates – kohevad kollakas-valged, jänesesaba meenutavad õisikud on pilkupüüdvad kõikjal! Armastab päikeselist kasvukohta ja niisket mulda. Suurepärane lisand kõikvõimalikesse kompositsioonidesse – nii suvel kui talvel. Temperatuuril 15…18*C idanevad seemned 14 päevaga. Pakis umbes 800 seemet.

– Argentiina pamparohi roosa – Võrratult efektne kõrreline Sinu aeda! Taime kõrgus kuni 2,5m!  Roosakad õisikud meenutavad jaanalinnusulgi! Eelistab päikeselist või kerget poolvarju, vett läbilaskvat ja viljakat, liivasemat mulda. Kõige sobivam talvituskoht on kergete plusskraadidega kelder. Saartel võib proovida ka veekindlat talvitumist avamaal vähemalt 30cm paksuse talvekatte all. Ettekülv märtsis aprillis. Mitte katta seemneid mullaga. Kata külvinõu klaasi või kilega. Õhuta ja piserda külve igapäevaselt. Temperatuuril 18…25*C idanevad seemned 20-42 päeva. Pakis umbes 1000 seemet.

– Argentiina pamparohi valge – Võrratult efektne kõrreline Sinu aeda! Taime kõrgus kuni 2,5m!  Valged õisikud meenutavad jaanalinnusulgi! Eelistab päikeselist või kerget poolvarju, vett läbilaskvat ja viljakat, liivasemat mulda. Kõige sobivam talvituskoht on kergete plusskraadidega kelder. Saartel võib proovida ka veekindlat talvitumist avamaal vähemalt 30cm paksuse talvekatte all. Ettekülv märtsis aprillis. Mitte katta seemneid mullaga. Kata külvinõu klaasi või kilega. Õhuta ja piserda külve igapäevaselt. Temperatuuril 18…25*C idanevad seemned 20-42 päeva. Pakis umbes 1000 seemet.

– Paruktarn “Bronze” – Omanäoline püsik-kõrreline. Kõrgus 25cm. Pronksjas-pruunid-oranžikad niitjad, püstised, kitsad lehed kaardus, rippuvate otstega, moodustavad laiuva, pisut sassis puhmiku. Kevadel tagasi lõigata. Kasvata kiviktaimlas või erinevates aia-anumates. Eelistab kasvuks päikeselist kuni poolvarjulist kasvukohta ja viljakat, vett hästi läbilaskvat pinnast. Kerge kuiv talvekate. Pakis 40 seemet.

– Ripshelmikas – Mitmeaastane, aastaringselt dekoratiivne kõrreline on kuni 75cm kõrgune. Eelistab lubjarikast, kuivemat, vett läbilaskvat pinnast ja päikeselist kasvukohta. Õitseb mais- juunis pilkupüüdvate karvaste õisikutega. Dekoratiivne ka talvel. Varakevadel lõika puhmas tagasi. Kuivkimbulill. Pakis umbes 70 seemet.

– Neegri-hiidhirss “Copper Prince” F1 – Jõuliselt kasvav 1-aastane kõrreline saavutab maksimaalseks kõrguseks 1-1,2 meetrit. Pikad, sihvakad lehed noorelt rohelised, hiljem muutuvad purpur-lillaks ning vajuvad allapoole kaardu. Väga efektsed on ka pikad õisikud, mis meenutavad hundinuia õisikuid, ning mis samuti muudavad värvust rohelisest peaaegu mustjas-lillaks. Külva seemned märtsis tihendatud mulla pinnale, suru kergelt vastu mulda ja piserda ettevaatlikult. Kata külvid klaasi või kilega. Õhuta ja piserda külve igapäevaselt. Avamaale istuta eelnevalt karastatud taimed siis, kui kevadiste öökülmade oht on möödas. Eelistab päikeselist kasvukohta ja mõõdukalt viljakat pinnast. Suurepärane taim konteinerhaljastuses, tore lõikelill ja ka kuivkimbulill. Võid proovida keldris talvitumist. Pakis 10 seemet.

– Itaalia kukeleib – Hinnatud ja pilkupüüdev kõrreline,lõike- ja kuivkimbulill. Taime kõrgus kuni 150cm. Suurte lehtede ja pikkade (kuni 20cm) pöörisõisikutega. Õitseb juulist septembrini. Eelistab päikeselist kasvukohta ja viljakat mulda. Kõikvõimalikesse lilleseadetesse – nii värskena kui ka kuivatatuna. Külva seemned aprillis 0,5-1cm sügavusele. Temperatuuril 20*C ilmuvad tõusmed 3 nädalaga. Alalisele kasvukohale istuta mai lõpus paar -kolm taime kokku 30cm vahedega. Tihedama istutuse korral õitsevad halvasti. Pakis umbes 150 seemet.

– Hall aruhein “Varna” – Madalakasvuline, kuiva kasvukohta eelistav dekoratiivkõrreline. Moodustab tiheda, ümara,  kuni 30cm kõrguse puhma. Lehed kitsad, sinakashallid. Käharad õisikud tõusevad taime kohale mai lõpust juuli alguseni. Suurima dekoratiivsuse saavutab päikeselisel või kerge varjuga kasvukohal, liivasel, happelisemal ja kuivemal pinnal. Rammusal mullal kaotab oma kompaktsuse. Talvist niiskust ei talu. Külva seemned mais-juunis otse kasvukohale. Temperatuuril 15…20*C idanevad seemned 10 päeva jooksul. Suurepärane taim kiviktaimlas, alpiaias, aiavaasides, peenra ääristustes. Pakis umbes 450 seemet.

 

Kinkekomplektis kokku umbes 4460 seemet!

 

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt kõrrelisesõbrale üle anda!

 

 

Ainult 1 laos

- +
Tootekood: 06071 Kategooriad: , , ,

Sulle võib meeldida ka…