Amplilillede kollektsioonpakk

7,99

Tore uudis suvelillesõbrale! Kollektsioonpakki on koondatud suvelilled, mis sobivad kasvatamiseks amplites ja teistes aia-anumates. Kõik sordid pakendatud eraldi! Ühes kollektsioonpakis 6 erinevat amplilille:

 

Tukalill “Purple Splendour” –  Väga jõuliselt õitsev 1-aastane suvelill. Taime kõrgus kuni 30cm. Õitseb katkematult alates juuni keskpaigast 75-90 päeva. Armastab sooja ja päikest, kuid õitseb kenasti ka poolvarjus. Suurepärane amplitaim. Hele-sinakas-lilla õievärvus. Külva seemned mullapinnale märtsis-aprillis ja kata külvinõu klaasi või kilega. Õhuta ja piserda igapäevaselt. Temperatuuril 18…20*C idanevad seemned kahe nädala jooksul. Pakis 125 seemet.

Nemeesia “St. George” – Sitsilill. Rikkalikult õitsev suvelill erkpunaste-valgekirju õitega, mis sobib vaiptaimeks, peenrasse ja aiaanumatesse, kaasaarvatud ka amplisse. Kõrgus kuni 20cm. Eelistab valget, sooja ja mõõdukalt niisket kasvukohta, kergemat, lubjavaest mulda. Ei talu mulla läbikuivamist. Seemned väikesed, neid ei kaeta mullaga, vaid külvatakse tihendatud mullapinnale märtsi lõpust aprilli keskpaigane, piserdatakse ja kaetakse külvinõu klaasi või kilega. Idanemine toimub 20*C juures 14 -21 päevaga. Pikeeri noored taimed 2-3 kaupa väikestesse pottidesse – seda sellepärast, et nemeesia ei talu ümberistutamisel juurte vigastamist. Võid seemned külvata ka mais otse kasvukohale kuid siis jääb õitsemisaeg lühemaks. Kärbi noorte taimede võrsetippe – nii soodustad taimede harunemist ja kompaktsemaks muutumist. Kasvata kõikvõimalikes aia-anumates. Äraõitsenud ja väljaveninud võrsed lõika tagasi, väeta taime suvelilledele mõeldud väetisega ja paari nädalaga on taim uusi õiepungi täis ja valmis sind taas oma õitega rõõmustama. Pakis 350 seemet.

Tunbergia valge – Üheaastane lill, mida kasvatatakse põhiliselt ronitaimena. Samas saab teda väga edukalt kasvatada pinnakattetaimena ning isegi amplitaimena. Õied küllaltki suured (kuni 4,5cm), valged, tumepruuni “silmaga”, väga efektsed tumedamate roheliste, nooljate lehtede taustal. Kõrgus 1-1,8m. Seemned külvata märtsis-aprillis ühe- kuni kolmekaupa pottidesse. Idaneb temperatuuril 20*C 7-21 päeva. Noortel taimedel soovitatakse taime paremaks harunemiseks tipud ära näpistada. Eelistab päikeselist, sooja ja tuulevaikset kasvukohta, samas võivad   keskpäevased päikesekiired tekitada taimel põletusi, seda eriti kuumal lõõskaval kesksuvel. Mullaviljakuse suhtes pole eriti nõudlik, ei lepi aga mulla kuivusega. Kuival ajal tahab regulaarset kastmist, eriti tähelepanelik peab olema anumates kasvatamisel – seal kipub muld eriti kiiresti ära kuivama.  Eelistab raskemat mulda. Õue viiakse taimed siis kui kevadiste öökülmade oht on möödas. Alguses võib katta ka ööseks kattelooriga, et taimel oleks kergem kohaneda madalamate temperatuuridega. Õitseb juuni keskpaigast külmadeni.  Enne külmi tuppa toodud taim õitseb valges ruumis edasi. Võib proovida ka toatamena kasvatada – sel juhul peab kasvukoht olema võimalikult valge. Tuntakse ka nime all “mustasilmne Susan(na).” Pakis 15 seemet.

Lobeelia “Cascade Mixed” – Üheaastane ripp-lobeelia erinevat värvi õitega. Armas suvelill kõikvõimalikesse rippuvatesse anumatesse! Taime kõrgus 25-30cm. Seemned külvatakse veebruari lõpus või märtsis tihendatud mullapinnale. Taim on valgusidaneja, seepärast seemnetele mulda peale ei puistata, vaid seemned surutakse kergelt vastu mulda ja külvinõu kaetakse läbipaistva materjaliga (näiteks klaas või kile). Iga päev tuleb külve õhutada, eemaldades kate ja samuti kergelt kõige udupeenema joaga piserdada.  Kuna seemned on väga väikesed (1grammis kuni 30000 seemet), siis võib külvi lihtsustamiseks segada seemned peeneteralise liivaga. Soovitan külvata väga hõredalt. Temperatuuril 20*C ilmuvad tõusmed kuni kahe nädalaga. Peale tõusmete ilmumist soovitatakse temperatuuri alandada 15*C-ni, et taimed välja ei veniks, samuti tuleb eemaldada kate. Lobeelia ei armasta noorte seemikutena otsest päikesevalgust, võib saada põletusi.  Seepärast otsida kasvukohaks võimalikult valge, kuid otseste päikesekiirte eest kaitstud koht. Tõusmed pikeeritakse paari pärislehe faasis  väikestesse pottidesse mitme kaupa kokku (kuni 10 taime). Taime paremaks harunemiseks näpistada noorte võrsete tipud. Armastab soojust, valgust ja niiskust.  Avamaale istutatakse peale kevadiste öökülmade möödumist, püüdes mitte vigastada mullapalli. Enne lõplikult maha istutamist harjuta taimi mõne päeva jooksul välisõhuga, istutamiseks vali pilves ilm. Ei soovitata istutada kohta, kus paistab kõrvetav keskpäevane päike. Väetada õitsvatele suvelilledele mõeldud väetisega paar-kolm korda kuus. Õitseb juuni lõpust septembrini. Väljavenimise korral kärbi taime, anna õitsvatele lilledele mõeldud väetist ja mõne aja pärast õitseb taim jälle rikkalikult. Ära unusta rikkalikku kastmist, niiskuse puudumisel ja kuumade ilmade korral võib õitsemine lakata. Pakis 1200 seemet.

Nolaana “Bird Mixed” – Vähelevinud iludus kõikvõimalikesse anumatesse (suurepäraselt sobib rippuma) ja ka peenrasse pinnakatjaks! Taim on väga harunev ja moodustab laia puhma. Tõeliselt kaunid, kollase südamikuga sinised, lillad ja valged õied katavad taime juuni lõpust külmadeni! Näpista närbunud õied koos seemnekupardega ära, niimoodi ergutad taime uusi õisi moodustama.  Külva aprillis kasti ja istuta avamaale mai lõpus. Idaneb temperatuuril 20*C umbes nädalaga. Armastab päikesepaistelist kasvukohta, kuivemat, viljakat mulda. Taime kõrgus 20cm. Pakis 75 seemet.

Sarvkannike “Bambibi Mixed” – 15-20cm kõrgune kompaktne puhmik. Õievarred lühikesed, tugevad. Õitseb rikkalikult teisel kasvuaastal maist külmadeni. Eelistab päikeselist või kerge varjuga kasvukohta. Varajase ettekülvi korral õitseb samal aastal (3-4 kuud peale külvi). Sobib kasvatamiseks ka erinevates aia-anumates. Ei talu kuumust ja põuda. Eemalda tekkivad seemnekuprad regulaarselt. Külva seemned mais kasvukohale või samal aastal õitsemiseks veebruaris-märtsi alguses külvikasti. Kata 0,3cm mullakihiga. Temperatuuril 16…20*C ilmuvad tõusmed kahe nädalaga. Rikkalikuks õitsemiseks väeta kord nädalas õitsevatele lilledele mõeldud väetisega. Pakis 35 seemet.

  • Kõik sordid pakendatud eraldi! Kokku 1800 seemet!

Laos

- +
Tootekood: 04882 Kategooriad: ,