Aedspinat “Boa” F1

Spinacea oleracea

2,29

Keskvarajane, saagikas ja haiguskindel Hollandi hübriid. Lühikesed varred, paksud tumerohelised lehed. Sobib suviseks kasvatamiseks, ei lähe kergesti õitsema! Talub hästi nii kõrgemaid kui ka madalamaid temperatuure.  Salatisse, töödeldult, sügavkülmutamiseks. Korjata noorelt, taim jätkab kasvamist. Seenhaiguste vältimiseks on seemned puhitud Fludioxonil`iga.

Pakis seemneid 5 grammi ehk umbes 400 seemet. Profiseeme.

Laos

- +

Kirjeldus

Spinacea oleracea

Spinat on väga kasulik lehtköögivili, sisaldades suures koguses mineraalsooli, vitamiine  ja mikroelemente.

Kuulub maltsaliste sugukonda. Lühikese kasvuajaga külmakindel taim. Tõusmed taluvad kuni -5*C. Seemned idanevad aeglaselt ja ebaühtlaselt.  Külvisügavus 2-3cm. Optimaalne kasvutemperatuur 15*C. Vajab toitaineterikast ja niisket mulda. Ridadevaheline kaugus 30cm, taimedevaheline kaugus reas 10cm. Aedspinat on kahekojaline taim, köögiviljana on väärtuslikumad emastaimed, need on leherikkamad ja hakkavad hiljem õitsema kui isastaimed.  Tärkamisest koristamiseni kulub 20-40 päeva.

Aedspinat on üks hinnatumaid lehtköögivilju. Sisaldab palju rauda, kaaliumi, kaltsiumi ja erinevaid vitamiine. Sisaldab ka palju oblikhapet, mistõttu ei soovitata korraga palju tarbida.

Lisainfo

Kasvukoht

Kaubamärk

Keerukus seemnest paljundada

Valguse vajadus

Varasus