Kõrvits (muskaatkõrvits, muskuskõrvits) “Muscade de Provence”

1,19

Hiline sort. Tugevalt ribilised lapik-ümarad viljad kaaluvad 2,5-8kg. Viljaliha paks, oranži värvusega, väga aromaatne ja maitsev. Valmides värvuvad viljad oranžiks. Väga hea säilivusega. Muskaatkõrvits sisaldab teistest kõrvitsatest rohkem karotiini – seepärast on muskaatkõrvitsa viljaliha tumeoranž.

Pakis 8 seemet.

Laos

Tootekood: 1237 Kategooriad: , Sildid: , , ,

Kirjeldus

Cucurbita moschata

Kõrvits soojanõudliku kultuurina vajab päikesepaistelist, tuulte eest kaitstud kasvukohta ning huumusrikast viljakat mulda. Kindlasti ei tohi kõrvitsakasvatuseks kasutatav maa olla happelise mullaga, sest kõrvits ei talu happelisi muldi. Seemned külva aprilli lõpus ükshaaval pottidesse. Idaneb temperatuuril 20…23*C 10-14 päevaga. Enne kasvukohale istutamist karasta taimi – too need sombuse sooja ilmaga tuulevaiksesse kohta ja vii paari-kolme tunni pärast kasvuhoonesse tagasi. Iga päevaga pikenda taimede õues oleku aega. Piisab, kui oled taimi harjutanud nädalapäevad. Kasvukohale istuta mai lõpus – juuni alguses – siis, kui muld on juba soe ja hilised kevadised öökülmad möödas. Taimed istuta vahedega 1m-1,5m. Kata taimed võimalusel kattelooriga – see ühtlustab temperatuuri ja taimedel on kergem kohaneda uute tingimustega. Võid katteloori peal hoida kuni taimede õitsema hakkamiseni – siis võta loor küll ära, sest vastasel juhul ei saa putukad emasõisi tolmendama. Kõrvitsad säilitatakse temperatuuril 10…16*C kuni 6 kuud.

Viljaliha on võrreldes tavalise kõrvitsaga tihedam, aromaatsem ja õrnalt magusa, muskaadi maitsega. Samas on muskaatkõrvits soojalembelisem ja pikemalt valmiv, seega otsi talle võimalikult päikeseline ja tuulte eest kaitstud kasvukoht.