Kinkekomplekt väikesele aednikule: (12 pakki erinevate toredate taimede seemneid ja kinkekott!)

12,99

Kinkekomplekt koosneb 12 erinevate taimede seemnepakist ! Lisaks kinkekott!

Seemned on:

– Lillhernes segu: Külva seemned kas mai keskel avamaale või aprilli keskel pottidesse. Enne külvi soovitatakse seemneid üks ööpäev leotada. Idaneb temperatuuril 16…20*C 10-18 päeva. Istuta taimed kasvukohale peale kevadiste öökülmade lõppu. Lillhernes talub halvasti ümberistutamist, seepärast istuta ta korralikult koos mullapalliga, seda eelnevalt lõhkumata. Noortel taimedel (3-4 lehepaari), soovitatakse tipud ära näpistada, sellega soodustad taimede harunemist. vali päikeseline kasvukoht ja aseta noortele taimedele toed, et nad saaksid köitraagudega kinnituda ja kõrgemaks ronida. Lillherne õisi võid korjata ka vaasi panemiseks, need seisavad vaasis kaua ja lõhnavad hästi. Pakis 25 seemet.

– Mungalill segu: Külva seemned ükshaaval väikestesse pottidesse aprilli lõpus või otse avamaale mai keskpaigas-lõpus. Seemned idanevad 1-3 nädalat. Idanemise kiirendamiseks võid seemneid enne külvi leotada 6-12 tundi. Kasvamiseks eelistab päikeselist kasvukohta. Õied ja lehed on ka söödavad, lehed mõrkjad, “sinepised”, õitega saab kaunistada erinevaid roogasid ja jooke. Õied sobivad ka vaasi korjamiseks. Pakis 20 seemet.

– Peiulill segu: Kõrgus kuni 35cm, õied erinevat värvi. Ütlemata vähenõudlik lill, mis kasvab vihmas, kuivuses, päikeses kui ka poolvarjus. Õitseb juunist külmadeni. Külva seemned hõredalt otse kasvukohale mais. Pakis 250 seemet.

– Tsinnia segu daaliaõieline: Kõrgus kuni 70cm. Õitseb juulist külmadeni. Külva seemned mai alguses 0,5-1cm sügavusele (tuppa või kasvuhoonesse). Idaneb 20*C juures kuni 10 päeva. Enne külvi võid seemneid ka 1-2 tundi leiges vees leotada. Kuna taim talub ümberistutamist halvasti, soovitan külvata 2-3 kaupa väikestesse pottidesse, et hiljem saaks koos mullapalliga ümber istutada peenrasse. Peenrasse saad istutada siis, kui kevadised öökülmad on möödas. Sobib ka vaasi korjamiseks, õied püsivad vaasis pikka aega ilusatena. Pakis 100 seemet.

– Öölevkoi roosa: Roosakas-lillade, magusalt lõhnavate (eriti õhtuti ja öösel) õitega, kõrgus kuni 50cm.  Vähenõudlik lilleke kasvab nii päikese kui ka kerges varjus. Kuna on üpris lamanduv taimeke, kasvata madalas aiavaasis. Õitseb juuni-august. Kuna taim ei talu ümberistutamist, külva mai alguses otse kasvukohale. Võid teha korduskülvi juunis. Idaneb kuni kaks nädalat. Harvenda, jättes taimedevaheliseks kauguseks 20cm. Suurepärane lõikelill. Pakis 1000 seemet.

– Päevalill kollane: Külva otse kasvukohale või kasvata taimed ette aprilli lõpu külviga. Ettekasvatamisel külva seemned eraldi potikestesse kuna päevalill ei talu ümberistutamisel juure vigastamist. Kasvata hästi päikeselisel kohal. Väga tore ka lõikelillena vaasis. Talvel saad päevalille valminud seemneid pakkuda linnukestele. Pakis 300 seemet.

– Saialill oranž: Lihtsalt kasvatatav suvelill, mis on ühtlasi ka suurepärane lõikelill! Külva mais otse avamaale. Idaneb 7-21 päeva. Õitseb juulist septembrini. Saialill on ka tuntud ravimtaim. Pakis 200 seemet.

– Dekoratiivkõrvitsate segu: Erivärvilised ja erikujuga viljad on kaetud erinevat värvi ja kujuga mügarikega. Dekoratiivne ronitaim katma vertikaalseid pindasid kuni 2m kõrguselt. Otsi talle soe ja tuulevaikne kasvukoht! Viljad korjatakse kui koor on muutunud kõvaks, kindlasti enne külmade saabumist. Külva seemned toas 2-kaupa pottidesse mai alguses. Enne külvi võid seemneid leiges vees 2 tundi leotada. Enne alalisele kasvukohale istutamist harjuta noori taimi välisõhuga. Istuta õue siis, kui kevadised öökülmad on möödas. Pakis 30 seemet.

– Aedtill Common: Kõrgekasvuline varajane sort. Külva tilli peenrasse mitu korda suve jooksul – siis saad värsket maitserohelist kogu suve jooksul. Pakis 1800 seemet.

– Redis Saxa 2: Varajane sort, külva otse peenrasse kevadel ja sügisel. Suvel ära külva – siis on väga soe ja ööd väga valged – redisele see ei meeldi.Pakis 500 seemet.

– Porgand värvide segu: Segu erivärvilistest porganditest – kollased, valged, lillad ja oranžid. Võrratult kaunis toorsalat! Iga värvus pisut erineva maitsega. Pakis 150 seemet.

– Porgand Nantes 3: Keskvarajane. Õhukese koorega, erkoranži viljalihaga, väikese südamikuga. Magus ja mahlane. Pakis 1800 seemet.

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt väikesele aednikule üle anda!

Laos

- +