Kinkekomplekt suvelillesõbrale (15 pakki põnevate kõrgete suvelillede seemneid ja kinkekott!)

22,99

Kinkekomplekt koosneb 15 erinevast suvelille seemnepakist! Lisaks kinkekott! Kokku on valitud põnevad lihtsasti kasvatatavad kõrged suvelilled, mida naabri aias ilmselt pole!

Suvelilled on:

Värvisafloor “Krokosz” – Värvohakas. Äärmiselt dekoratiivne üheaastane taim säravate, pisut ohakaõisi meenutavate õisikutega. Oranžid ja kollased õied. Kõrgus90-120cm. Õisikuid kasutatakse  riide-ja toiduvärvina. Originaalne lõikelill, samuti väga hinnatud kuivkimbulill. Kuivatamiseks korja täiesti avanenud õisikutega varred. Külva otse kasvukohale mais või ettekasvatuseks väikestesse pottidesse aprillis, kust saad taimed ettevaatlikult juuri vigastamata ümber istutada. Ei talu ümberistutamisel juurte vigastamist! Õitseb juulist oktoobrini. Pakis umbes 80 seemet.

Kuradi ogaõun – Põõsasjas suvelill valgete lihtõitega. Kasvukõrgus kuni 150cm. Õied suured, lõhnavad. Enne külvi seemneid leotada 24 tundi soojas vees. Väga ilus taim, mis sobib suurepäraselt potiga terrassile või trepi kõrvale,  kuid teadmiseks – kõik taimeosad on mürgised! Pakis 10 seemet.

Aed-varesjalg segu – Üheaastane kukekannus ehk aed-varesjalg. Kõrgus kuni 120cm, tugevad, püstised varred, tihedad õisikud täidisõitest, õitseb juuli algusest septembri lõpuni. Värviküllane segu, sobib väga hästi lõikelilleks ja ka kuivlilleks. Külva hõredalt otse kasvukohale, ei talu ümberistutamist. Pitsiliste lehtedega väga lihtsasti kasvatatav iludus! Pakis seemneid 1gramm.

Peruu nikandra – Võimas iludus aeda! Põõsa kõrgus 90-130cm (vahel isegi 150cm) ja laius kuni 100cm. Vähelevinud taimeke meie aedades. Dekoratiivsed pole mitte ainult õied, vaid ka viljad, mis sarnanevad füüsali viljadele (hiina laternatele). Väga ilusat värvi õied on 3cm läbimõõduga. Kuivatatud viljad koos õievartega on väga ilus materjal kuivkimpude jaoks. Armastab soojust ja päikest, saab hakkama erilise hoolitsuseta, kuid siiski soovitan väetada regulaarselt õitsvatele taimedele mõeldud väetisega. Pakis umbes 400 seemet.

Torbiklill – Põnev, omanäoline ja atraktiivne lill! Taime kõrgus 60cm. Originaalsed pikad rohelised õisikud puhkevad juuli lõpus ning kaunistavad taime külmadeni. Külva aprillis. Enne külvi hoia seemneid nädal külmikus (2..4*C), seejärel külva mullapinnale, vajuta vastu mulda ja kata külvinõu klaasi või kilega. Suurepärane kõikvõimalikes lillekimpudes ja ka kuivlillena. Eelistab viljakat, niisket mulda ja päikeselist kasvukohta. Pakis umbes 70 seemet.

Hall salvei elekter-sinine – Lillakas-siniste, sametiste õitega äärmiselt dekoratiivne suvelill kõrgusega kuni 60cm. Armastab päikest kuid kasvab ka kerges poolvarjus. Külva seemned aprillis 0,5cm sügavusele. Temperatuuril 18…20*C ilmuvad tõusmed kahe nädala jooksul. Pikeeri ja näpista noorte taimede võrsetippe, nii saad paremini harunenud taime. Avamaale istuta peale öökülmi. Õitseb juulist külmadeni (esimesed kerged öökülmad teda ei heiduta). Armastab toitaineterikast ja hea drenaažiga kasvukohta. Sügisel kaeva juurepallid välja ja talvita külmavabas ruumis, siis on järgmisel kevadel taimed juba olemas. Hea lõike- ja kuivkimbulill. Pakis umbes 200 seemet.

Tähk-mätashari “Flamingo” – Efektsed sametised, roosakas-lillad õisikud kuni 100cm taimel!  Moodustab võimsad puhmad, mis on juulist külmadeni õites! Armastab päikeselist, sooja, tuulte eest kaitstud kasvukohta. Toitaineterikas, niiske, kergem muld. Suurepärane nii suvistesse kui ka talvistesse kimpudesse. Pakis umbes 200 seemet. 

Elegantne klarkia valge – Valgete pooltäidis- ja täidisõitega iludus on vähenõudlik ja pika õitsemisajaga. Taime kõrgus kuni 60cm. Õitseb juulist septembrini. Eelistab päikeselist kasvukohta, keskmiselt viljakat, kuivemat pinnast. Ei talu rasket mulda ja sõnnikuga väetamist. Suurepärane lõikelill. Pakis umbes 1000 seemet.

Argentiina raudürt – Kõrgekasvuline kaunitar oma tugevate, ilmastikukindlate vartega kasvab kuni 150cm kõrguseks. Õied õrn-lillad, õitseb kuni sügiseste külmadeni. Üks viimaseid suvelilli, kes meid oma õitega sügisel veel rõõmustab. Eelistab päikesepaistelist kasvukohta ja toitaineterikast, lubjarikast mulda. Meelitab aeda liblikaid ja mesilasi. Külva seemned ettekasvatuseks märtsis, idanevad kuni 20 päeva. Väga hea lõikelill. Tegemist on külmaõrna püsikuga, keda meil kasvatakase suvelillena. Kui soovid teda püsikuna kasvatada, kata talveks kuiva talvekattega ja väldi talvist niiskust. Teise variandina või viia koos potiga keldrisse talvituma. Pakis seemneid 0,1 grammi.

Ogane ämbliklill “Cherry Queen” – Ämbliklill on üks atraktiivsemaid suvelilli, jätmata külmaks ühtegi lillesõpra! Taime kõrgus kuni 100cm, dekoratiivsed on nii sõrmjagused lehed kui ka väga omapärase, kordumatu kujuga õied ja viljakuprad! Roosakas-lillad õied. Varasügiseks on taim saavutanud täisvõimsuse ja kaunistab peenraid kuni külmadeni. Kasvab nii päikeses kui kerges varjus. Elegantne, pilkupüüdev lõikelill! Väldi liigniiskust! Külva seemned märtsis-aprillis ettekasvatuseks 1cm sügavusele. Temperatuuril 20*C ilmuvad tõusmed 10 päeva jooksul. Kahe pärislehe faasis pikeeritakse väikestesse pottidesse. Avamaale istuta eelnevalt karastatud taimed siis, kui öökülmaoht on möödas. Pakis umbes 180 seemet.

Sulgjas libliklill segu – Orhideesarnaste õitega ja sulgjaguste lehtedega armas suvelill. Taime kõrgus kuni 60cm. Värvide segu. Õitseb juunist septembrini. Õied asetsevad tihedates õisikutes mis katavad taime praktiliselt üleni. Kutsutakse ka nimetusega vaese mehe orhidee. Külva seemned aprillis ettekasvatuseks 0,3cm sügavusele. Seemned idanevad 15…18*C juures paari nädalaga. Pikeeri paari pärislehe faasis. Kärbi noorte taimede tippe – see soodustab harunemist. Istuta alalisele kasvukohale mai lõpus, jättes taimedevaheliseks kauguseks 30cm. Armastab päikeselist kuni poolvarjulist kasvukohta mõõdukalt viljaka, kerge, vett hästi läbilaskva mullaga. Ei talu liigniiskust ega raskeid savikaid muldi. Kärbi väjaveninud ja äraõitsenud õisikuvarsi. Pakis umbes 400 seemet.

Kolmetine hibisk – Hibiskus. Väga ilus ja kiirestikasvav põõsas. Taime kõrgus kuni 60cm, laius 60cm. Õitseb väga ilusate kreemikasvalgete, kuni 4cm läbimõõduga õitega, millel on pruunid suured südamikud. Dekoratiivsed on nii lehed, õied, kui ka viljakuprad, mida saab edukalt kuivatada ja kasutada kuivkimpudes ja -seadetes. Suurepärane lõikelill. Pakis umbes 200 seemet.

Longus rebashein “Grand” – Pikkade, rippuvate õisikutega peenra- ja kuivkimbulill. Kõrgus kuni 200cm! Tõeliselt originaalne lill üksikuks- või grupiistutuseks! Samuti võib üksikuna istutada suurde aiavaasi, mille äärtesse istutada madalaid või kergelt rippuvaid taimi. Pikad õisikud kaunistavad igat aeda, lillekimpu või kuivseadet! Külva seemned aprillis külvikasti või mais avamaale. Idaneb 10-20 päeva. Kasvukohale istuta peale kevadiste öökülmade lõppu. Suurepärane kimbulill, nii kohe lõigatuna kui ka kuivatatuna. Pakis umbes 2000 seemet.

Violetne hirss – Väga pilkupüüdva välimusega üheaastane kõrreline, tume-violetsete  tihedate õisikute ja tumeroheliste violetsete servadega lehtedega. Kõrgus kuni 120cm.  Eelistab päikeselist ja sooja kasvukohta. Harunenud taim ei vaja toestamist. Õitseb augustis-septembris. Suured õisikud on suurepärane materjal kuivkimpudesse ja lilleseadetesse. Pakis umbes 120 seemet.

Kerajas varblill – Üheaastane lill, kelle kollased õied on koondunud kerajasse õisikusse (3cm), moodustades võrratud kollased pallid (nagu pingpongi pallid)! Suurepärane kimbulill, ka kuivatatuna kõikvõimalikes lillekompositsioonides. Taime kõrgus kuni 80cm, õitseb august-september. Seemned külva märtsi alguses ettekasvatuseks. Armastab niiskust ja valgust. Pakis umbes 100 seemet.

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt suvelillesõbrale üle anda!

 

Ainult 2 laos

- +
Tootekood: 04794 Kategooriad: , , ,

Sulle võib meeldida ka…