Kinkekomplekt naabritädile (16 pakki seemneid aiamaale + kinkekott!)

20,99

Kinkekomplekt koosneb 15 seemnepakist, kus leiab kõik esmavajaliku aiamaale! Lisaks kinkekott! Kõik tooted ei mahtunud pildile! Kokku on valitud tuntud ja teatud sordid:

Kasvuhoonekurk “Saladin” – Varajane, iseviljuv, mõruvaba ja haiguskindel hübriid kasvuhoones kasvatamiseks. Üks parimaid salatikurke! Saagikas, vilja pikkus keskmiselt 35cm, sile, õhukese koorega. Talub hästi temperatuurikõikumisi. Pakis 10 seemet.

Avamaakurk “Dirigent” – Tuntud ja hinnatud varajane iseviljuv hübriid. Kibeainevaba, väga elujõuline, haiguskindel ja saagikas. Vili jääb tihedaks ka konserveerimisel. Vili roheline 9-11cm pikkune. Kasvuperiood ca 55 päeva. Kasvata ka kasvuhoones. Pakis 10 seemet.

Tomat “Malle” – Kõrgekasvuline, väga saagikas hübriid. Aretatud Jõgeva Sordiaretuse Instituudis. Varajane, esimeste viljade valmimiseni tärkamisest 105-110 päeva. Vastupidav ruugehallitusele ja viljade lõhenemisele. Kobaras 5-6 vilja, vilja kaal umbes 100grammi. Pakis umbes 25 seemet.

Kaalikas “Kohalik Sinine” – Eestlaste ammune lemmik kaalikate seas. Rahvaselektsioonisort, mille seemneid kasvatatakse nüüd  Jõgeva Sordiaretuse Instituudis. Varajane, ümara või lapikümara kujuga sort. Koor ülevalt poolt violetjas, altpoolt kollane.  Viljaliha kollane, õrn, väga heade maitseomadustega magus kaalikas. Juurvilja kaal  500 – 900 grammi. Pakis umbes 150 seemet.

Porgand “Jõgeva Nantes” – Jõgeva Sordiaretuse Instituudis aretatud kohalik porgandisort. Tuntud ja hinnatud sort. Keskvarajane, juurvili silinderjas, 12-16cm pikkune. Südamik väike. Külvist saagini 100-120 päeva. Sobib kasutada värskelt, keedetult ja külmutatult. Sobib lühiajaliselt säilitamiseks. Pakis umbes 600 seemet.

Valge peakapsas “Jõgeva” – Jõgeva Sordiaretuse Instituudis just Eesti oludele aretatud keskvalmiv sort. Oma ja hea. Kasvuaeg tõusmetest 130-140 päeva, taimede istutamisest avamaale 90-100 päeva. Pea ümar kuni lapik-ümar, tihe, kaal 3-3,5kg. Pea valkjas-kollane, lehed siledad või nõrgalt kortsulised. Maitseomadused head. Väga hea sort hapendamiseks. Pakis umbes 200 seemet.

Aedhernes “Gloriosa” – Keskvarajane sort kõrgusega 65-70cm. Saak 65-80 päeva külvist. Sobib nii värskelt söömiseks, töötlemiseks, konserveerimiseks kui ka sügavkülmutamiseks. Kaunas 7-9 õrna ja magusat hernest. Hernehaigustele küllaltki vastupidav. Pakis umbes 120 seemet. 

Aedtill “Mammoth” – Kasvu alguses pikka aega madalakasvuline ja rikkalikult lehemassi andev sort, mis hiljem kasvab ikka väga pikaks (meeter ja üle selle). Õrn ja aromaatne lehemass. Sobib nii värskelt kui ka kuivatatult, hoidistele ja toitudele. Pakis umbes 2400 seemet.

Lehtsalat “Australische Gele” – Varajane lehtsalat, saak 35-45 päeva peale külvi. Lehed säbrulised, helerohelised, krõmpsuvad. Ärakorjatud lehtede asemele kasvavad uued. Tee korduskülve. Pakis umbes 1600 seemet.

Aeduba “Lemmik” – Kääbusuba, põõsasuba, türgi uba, prantsuse uba. Jõgeva Sordiaretuse Instituudis aretatud sort. Keskmise kõrgusega põõsasuba. Varajane, tõusmetest saagini 60 päeva. Taim on tundlik hiliste kevadiste öökülmade suhtes. Kaun pikk, kiududeta. Kauna sein küllaltki paks ja lihakas. Süüakse koos kauntega. Pakis seemneid 20 grammi.

Punapeet “Cylindra” – Hea tuntud ja tunnustatud pikliku viljaga sort. Keskvarajane, vili tumepunane, koor õhuke. Mahlane ja maitsev. Säilib hästi. Vastupidav haigustele. Pakis umbes 200 seemet.

Redis “Champion” – Varajane sort kasvatamiseks nii avamaal kui ka kasvuhoones kogu suve jooksul. Vili ümar, punase koorega, õrna, maheda maitsega. Tõusmetest valmimiseni 28-30 päeva. Pakis umbes 400 seemet.

Kõrvits “Rouge VIF d`Entampes” – Traditsiooniline auhinnatud Prantsuse “Tuhkatriinu”- kõrvits.  Vili keskmiselt 4-8 kilogrammi raske (võib kasvada ka suuremaks), ribiline, umbes 15cm kõrgune ja 40cm läbimõõduga (võib kasvada ka suuremaks). Tiheda ja maitsva oranži viljalihaga. Sobib pikaajaliseks säilitamiseks. Pakis 7 seemet. 

Saialill “Touch Of Red” – Kollased, oranžid ja roosakad täidisõied. Taime kõrgus 60cm. Pakis seemneid 3 grammi.

Rukkilill “Polka Dot” – Meie armas rahvuslill! Väga ilus segu erinevat tooni roosadest ja lilladest rukkililledest. Taimede kõrgus kuni 45cm. Võrratu lõikelill. Ei talu ümberistutamist! Pakis umbes 250 seemet.

Aster “Queen of Market” – Erivärviliste, erinevate sortide segu, taimede kõrgus umbes 60cm. Õite läbimõõt 6-12cm. Suurepärane segu peenrasse ja lõikelilleks. Pakis umbes 200 seemet.

Lisame kingikoti, et saaksid kingituse kohe mugavalt naabritädile (või miks mitte ka -onule või vanaemale või kellele iganes, kel on aiamaa) üle anda!

 

 

Ainult 2 laos

- +

Sulle võib meeldida ka…