Inglitrompet valge

2,99

Brugmansia. Võrratu iludus igasse aeda! Inglitrompet on oma kodumaal mitmeaastane taim, meie kliimas õues ei talvitu, selleks pead talle leidma valge ja jaheda koha. Tasub kindlasti kasvatada – selle lille õied ei jäta kedagi külmaks!
Külva seemned märtsis 1cm sügavusele. Hoia muld ühtlaselt niiske ja mullatemperatuur 20*C piires, seemned idanevad 4-8 nädala jooksul. Noored taimed istuta eraldi pottidesse siis, kui nende kõrgus on umbes 10-15cm ja neil on mõned pärislehed. Vastavalt taime kasvule istuta teda suuremasse potti. Üldiselt hakkavad noored taimed õitsema teisest kasvuaastast. Suvel hoia õues, soojas, tuulevaikses kohas, ideaalis läänepoolses küljes. Kasta ja väeta regulaarselt – õitsvatele lilledele mõeldud väetist võid lisada kastmisvette igal nädalal,  õitsemise ajal olen lisanud nõrka väetislahust igal kastmiskorral, samuti võid mõned korrad lisada kastmisveele natuke lehtpuutuhka (umbes 2 supilusikatäit 10l vee kohta), et rikastada mulda mikroelementidega. Kui Sul juhtub kodus olema kartuliväetist, võid sedagi vahel anda – inglitrompet armastab seda. Kastmist vajab taim praktiliselt igapäevaselt, kuumal suvel isega paar korda päevas. Enne külmade tulekut too taim kindlasti jahedasse ja valgesse ruumi (talvitumise temperatuur umbes 10*C) ja kasta harva, kuid ära lase mullal läbi kuivada. Väetamisest tuleb talvel loobuda. Taim muutub talvel suhteliselt rääbakaks, ning võib lehed sootuks maha puistata, kuid ära sellest heitu – kevadel, umbes aprilli alguses lõika tugevalt tagasi, istuta uude mulda ja anna lahjat lämmastikväetist – nii turgutad inglitrompeti taas kasvama.
Inglitrompetit aetakse sageli segi kuradi-ogaõunaga – tegelikult on vahet teha üsna lihtne – kui ogaõuna kellukakujuline õis on suunatud üles-, siis inglitrompeti õis allapoole.

Ole ettevaatlik – taim on üleni mürgine ja sisaldab narkootilisi aineid!

Pakis 3 seemet.

Ainult 1 laos

Tootekood: 0955/1 Kategooriad: , , Sildid: ,

Kirjeldus

Brugmansia

Lisainfo

Kasvukoht

,

Kaubamärk

Keerukus seemnest paljundada

Kõrgus

Valguse vajadus

Värv